Звіт завідувача

ДНЗ (ясел – садка) «Яблучко» с. Новосілки

Чабанівської селищної ради

за 2016 – 2017 навчальний рік

перед батьківською громадськістю, колективом закладу.

Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) «Яблучко» Чабанівської
селищної ради Києво-Святошинського району здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «ІІро дошкільну освіту», Статуту закладу.
Будівля закладу типова, двоповерхова, розрахована на 8 груп.
Дитячий садок займає земельну ділянку площею 0.82 га.
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у вихованні, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
Діяльність ДНЗ направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та нахилів, набуття нею соціального досвіду та готовності продовжувати освіту.
У дошкільному закладі функціонувало в 2016-2017 навчальному році 8 груп, в яких виховувалося 265 дітей:
· 1 молодша група (ясельна) - 35 дітей
· 7 груп для дітей дошкільного віку - 230 дітей.
Режим роботи закладу п’ятиденний. Працює заклад 12 годин.
Дошкільний заклад розрахований на 175 місць. Навчання, виховання та спілкування дітей і дорослих проводиться українською мовою.
В колективі закладу працює 40 працівників, із них:
педагогів - 20, обслуговуючого персоналу - 20.

1. Забезпеченнядошкільного навчальногозакладукадрами .

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних вимог, передбачених колективним договором. На даний час існує вакансія помічника вихователя.
За наслідками атестації педагоги мають:
- кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» – 5 осіб,
- кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії» – 3 особи,
- кваліфікаційна категорія «Спеціаліст ІІ категорії» – 2 особа,
- кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» - 8 осіб,
- тарифний 8 розряд - 2 особи.

2.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи завідувача. Чабанівська селищна рада за ініціативою селищного голови допомагає у вирішенні питань. В вересні – місяці 2016 року Київською обласною державною адміністрацією, за клопотанням селищного голови було виділено кошти в сумі 1496 000 грн для проведення утеплення будівлі закладу. Роботи були закінчені в жовтні, 2016 року. Також були залучені кошти Києво – Святошинської районної державної адміністрації на суму 1498000 грн для капітального ремонту покрівлі закладу. Кошти виділені також за клопотанням селищного голови. Після проведення вищевказаних робіт в групах дитячого садка значно покращився тепловий режим.
На кухонний блок придбана електрична сковорода з більшим об’ємом теплової поверхні, що дало можливість покращити роботу кухарів.
Матеріальна база кожної групової кімнати збагатилася новими іграшками, посібниками, дякуючи батькам вихованців. Хочу висловити слова щирої вдячності батькам наших вихованців та спонсорам, Чабанівській селищній раді за матеріальну підтримку та допомогу у вирішенні поточних питань.

3. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників.

Забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу – одне з головних завдань роботи завідувача.
Питання харчування відіграє серед них пріоритетну роль.
Харчування вихованців дошкільного закладу здійснюється відповідно до Інструкції з організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Діти одержують 4-х разове харчування при 12 - годинному перебуванні в дитячому садку. Постачальником продуктів харчування є МПП «Анков» та ФОП «Олексієнко». Продукти харчування та продовольча сировина, що постачаються в заклад, мають сертифікати якості та відповідності. Питаннями харчування дітей, складанням меню займається медична сестра з дієтичного харчування Оскирко С.О.
В лютому , 2017 року Оскирко С.О. пройшла курсову перепідготовку з питань організації харчування дітей в ДНЗ. Ціна продуктового набору на день складає в середньому 35 грн на 1 дитину (з додаванням 10% на оздоровчий період).
З них 50% оплачують батьки, решту – Чабанівська селищна рада. В літній період діти забезпечені свіжими овочами, фруктами та соками. Діти пільгових категорій одержують безкоштовне харчування та з оплатою 50% від встановленої вартості. Я та вихователі тримаємо на постійному контролі оплату за харчування, борги по батьківській оплаті відсутні. Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна роботу щодо формування навичок культури їжі дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Адміністрація контролює якість страв та харчування дітей на групах. Питання дитячого харчування постійно виносяться на засідання батьківського комітету закладу. Всі пропозиції батьків враховуються.
Медичне обслуговування вихованців дитячого садка здійснюється медичною сестрою Оскирко С.О.
Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу всіх працівників надаються виплати по листам непрацездатності.
Педагогічним працівникам закладу надається щорічна відпустка з наданням матеріальної допомоги на оздоровлення - згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту» та матеріальна допомога для вирішення соціально – побутових проблем в розмірі посадового окладу згідно Колективного договору.

4. Дотриманнявимог охорони дитинства, технікибезпеки, санітарно-гігієнічнихтапротипожежних норм:

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», в закладі систематично проводяться плаові та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилася перевірка спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу, в музичній залі та в групових кімнатах. Відповідною комісією з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки. Обладнання, яке не відповідає вимогам, вилучається для ремонту чи списується.
Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, відповідальною особою за пожежну безпеку призначено завгоспа Данілову Н.М. Серед першочергових завдань в даному напрямку на першому місці стоїть укомплектування пожежного куточку на вулиці.
Згідно річного плану роботи закладу 2 рази на рік проходить в усіх вікових групах Тиждень безпеки. Заходи, що проводяться, висвітлюються на сайті закладу, в соціальних мережах.
У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників.
Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу . Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.
Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються.
Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Мною, як керівником, постійно подаються подання на узгодження з профспілковим комітетом всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісій, комісій з пожежної безпеки, охорони праці.
Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.
Я, як завідувач, при підтримці голови ПК Шевчук Г.Р., проводимо велику роботу з колективом, використовуючи усі психолого – педагогічні методи кадрової роботи. Традицією стало в закладі організовувати поїздки по рідній Україні. Проходять вони за безпосередньої фінансової підтримки голови Чабанівської селищної ради.
З метою морального стимулювання за успіхи в роботі адміністрацією дошкільного закладу постійно відзначаються грамотами та подяками працівники, які досягли найбільших успіхів в роботі. В кінці навчальному році, під час засідання підсумкової педагогічної ради за результатами карти професійної активності визначається найкращий педагогічний працівник, якому вручається грошова винагорода.

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Адміністрацією та вихователями закладу ведеться постійна планомірна робота по налагодженню співпраці з сім’ями. Проводяться батьківські збори, консультації, індивідуальні бесіди, Дні відкритих дверей, Дні самоврядування для батьків. Наші батьки – активні учасники освітнього процесу в закладі, вони беруть участь в усіх заходах. Активним помічником для мене, як для керівника, являється батьківський комітет дитячого садка (Голова – Милокостенко Аліса). На засідання комітету виносяться на обговорення різні питання, приймаються колегіальні рішення.
Тісною в поточному навчальному році була співпраця ДНЗ з Чабанівською селищною радою. Представники селищної ради були присутні на всіх заходах, що проходили в дитячому садку, вітали подарунками дітей на день святого Миколая, працівників з нагоди професійного свята та Міжнародного дня 8 Березня. Традицією стало проведення свята «Зустрічі Дитинства з Мудрістю», на яке запрошуються люди похилого віку села та представники ветеранських організацій.

6.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльностінавчальногозакладу.

За минулий 2016-2017 навчальний рік кількість усних звернень склала: 83 з метою оформлення дітей у дошкільний заклад і 5 щодо працевлаштування. Звернень батьків з питань організації роботи в групах закладу не було. Було 1 звернення мами Шептицького Кирила на гарячу лінію Кабінету Міністрів щодо нестворення дитині з аутичним синдромом умов для виховання. На пропозиції адміністрації щодо оформлення певних послуг мама не пішла. Районна комісія у діях керівника не виявила порушення закону.
Я постійно проводжу прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаю пропозиції, зауваження, прохання, викладені батьками, батьківським комітетом тощо.
Кiлькiсть переглядiв: 775

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.