2018-2019 р.

ОБЛАСНА ПЕДАГОГІЧНА СТУДІЯ

"Лепбук для реалізації завдань сталого розвитку дітей дошкільного віку"

Сьогодні система дошкільної освіти зазнає суттєвих змін. Важливим аспектом освіти є формування у дитини «навчити вчитися самому». Перед педагогом стоїть завдання навчити дитину ставити перед собою мету і завдання, знаходити способи їх вирішення, а головне знаходити потрібну інформацію для вирішення поставленого питання серед величезної кількості джерел інформації.

Сучасній дитині необхідно не стільки багато знати, скільки послідовно і доказово мислити, проявляти розумову активність. Зміст і методи навчання дошкільнят спрямовані на розвиток уваги, пам'яті, творчої уяви, на вироблення вміння порівнювати, виділяти характерні властивості предметів, узагальнювати їх за певною ознакою, отримувати задоволення від знайденого рішення. Коли дитина сама діє з об'єктами, вона краще пізнає навколишній світ, тому пріоритет в роботі з дітьми слід віддавати практичним методам навчання.

У зв'язку з цим перед нами педагогами стоїть завдання пошуку нових нестандартних форм взаємодії з вихованцями. На зміну традиційному приходить продуктивне навчання, яке спрямоване на розвиток творчих здібностей, формування у дошкільнят інтересу до творчої діяльності.

Одним з перспективних методів, які сприяють вирішенню даної проблеми, є лепбук.

.

Теми та дати проведення обласної педагогічної студії на базі ЗДО «Ябучко» с. Новосілки

20листопада 2018 р.

Тема 1. «Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку». Знайомство проектом та основними аспектами програми.

1. Знайомство учасників (вхідне анкетування).

2. Презентація закладу

3. Ознайомлення з освітнім проектом (Мультимедіа)

4. Знайомство з інтерактивним посібником – лепбуком.

5. Домашнє завдання.

20 лютого 2019 р.

Тема 2. «Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку»

1. Експрес- тест «Мій стиль життя»

2. Практичний показ роботи вихователя Рудоман О.І з використанням авторської казки на морально-етичну тематику.

3. Презентація авторського лепбуку вихователя Рудоман О.І.

4. Домашнє завдання: скласти казку в світлі проекту «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку».

15 травня 2019 р.

Тема 3. Пошуково –дослідницька діяльність за рекомендаціями освітнього проекту «Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку»

1. Практичний показ роботи практичного психолога з дітьми. Козоріз О.С

3. Портфоліо групи «Творчі доробки», «досягнення»

4. Презентація лепбуків

5. Вручення сертифікатів.

СЕРТИФІКАЦІЙНА ПРОГРАМА

ОБЛАСНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ СТУДІї

1. З теми "Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку"

ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ.

2018/2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

І. Вступ

Сьогодні система дошкільної освіти зазнає суттєвих змін. Важливим аспектом освіти є формування у дитини «навчити вчитися самому». Перед педагогом стоїть завдання навчити дитину ставити перед собою мету і завдання, знаходити способи їх вирішення, а головне знаходити потрібну інформацію для вирішення поставленого питання серед величезної кількості джерел інформації. Сучасній дитині необхідно не стільки багато знати, скільки послідовно і доказово мислити, проявляти розумову активність. Зміст і методи навчання дошкільнят спрямовані на розвиток уваги, пам'яті, творчої уяви, на вироблення вміння порівнювати, виділяти характерні властивості предметів, узагальнювати їх за певною ознакою, отримувати задоволення від знайденого рішення. Коли дитина сама діє з об'єктами, вона краще пізнає навколишній світ, тому пріоритет в роботі з дітьми слід віддавати практичним методам навчання. У зв'язку з цим перед нами педагогами стоїть завдання пошуку нових нестандартних форм взаємодії з вихованцями. На зміну традиційному приходить продуктивне навчання, яке спрямоване на розвиток творчих здібностей, формування у дошкільнят інтересу до творчої діяльності. Одним з перспективних методів, які сприяють вирішенню даної проблеми, є лепбук.

Lapbooking – процес виготовлення лепбуку як форми організації навчального матеріалу, явище нове, але вже набуло популярності та широко використовується у всьому світі від Америки до Європи. Зустрівши вперше термін «lapbook», ми навіть не здогадувались, наскільки цікавим виявиться процес дослідження цього поняття, яким багатогранним та оригінальним воно виявиться насправді, як зацікавить нас та наших вихованців і як міцно увійде у нашу повсякденну діяльність. Виготовивши одного разу лепбук зі своїми вихованцями, ми зрозуміли, що можливості його використання як в дитячому садку, так і вдома, з власними дітьми, необмежені. Він відкриває двері у світ творчості дитини, для вираження власної неповторності, креативності. А педагогів стимулює до постійного пошуку та самовдосконалення. У посібнику висвітлюється власний досвід роботи з використання лепбука у навчально-виховній роботі дошкільного навчального закладу. Розкривається зміст самого терміну, переваги використання у навчальній діяльності, та особливості роботи педагогів та дошкільників з ним. Цікавим буде досвід роботи з лепбуком як формою організації навчального матеріалу під час проектної діяльності, під час підготовки дітей до шкільного навчання та можливості його використання для ефективної співпраці з батьками. Посібник дає можливість ближче познайомитись із поняттям «лепбук» та відкриває широкі можливості для використання його у дитячому садку та при домашньому вихованні.

Мета роботи педстудії –ефективна організація обміну досвідом, вивчення передового педагогічного досвіду та впровадження його в роботу педагогів дошкільників Київської області, вивчення творчої лабораторії педагога-майстра.

Зміст діяльності –застосування ефективних форм, методів і прийомів для розвитку обдарованих дітей у процесі вивчення української мови та літератури, підвищення науково-теоретичного рівня та професійної майстерності вчителів, орієнтація педагогів на творчість, самоосвіту та саморозвиток, пошук більш досконалих педагогічних технологій навчання та виховання, ознайомлення та взаємообмін перспективним педагогічним досвідом, формування інформаційної культури вчителів.

Очікувана результативність:

– методична, психолого-педагогічна, практична підтримка вчителя в його щоденній педагогічній діяльності, упровадження нових моделей навчання;

– підвищення рівня науково-методичної компетентності та фахової майстерності вчителів, спрямованість на формування нового професійного мислення вчителя;

– створення колективу вчителів-однодумців – творчих особистостей.

Напрями роботи:

– інформаційно-аналітичні умови для впровадження педагогічних технологій;

– організація інноваційної діяльності вчителя;

– консультативно-інформаційне вивчення документів, надання допомоги вчителям у плануванні навчального матеріалу, розробці уроків;

– діагностико-аналітична – здійснення моніторингу. Основні форми роботи: здійснення діагностики, анкетування, тестування.

Основні завдання (науково-методична та практична діяльність):

– практичні заняття, у процесі яких учасники вчаться застосовувати досвід, що транслюється;

– моделювання учасниками навчальних занять на основі діяльнісного методу навчання;

– творчі звіти учасників педагогічного майстер-класу з метою презентації набутого під час навчання досвіду;

– розробка методичних рекомендацій, створення педагогічних продуктів із реалізації тематики функціонування майстер-класу.

ІІ. Організаційна діяльність

№ п/пЗміст роботиТермін виконання
1Розробити психолого-педагогічну тренінгову вправу «Будьмо знайомі».До 15.10.2018
2Уточнити списки слухачів. Розробити анкети вхідного діагностування для слухачів.До 15.10.2018
3Скласти план роботи обласної педстудії на 2018-2019 н.р.До 21.09.2018
4Погодити план роботи педагогічної студії в КІПОІПОПКДо 20.10.2018
5Розпочати роботу щодо складання каталогу літератури з проблеми для опрацювання слухачами.Жовтень
6Здійснювати моніторинг діяльності майстер-класу.Протягом навчального року

ІІІ. Науково-методична діяльність

№ п/пЗміст роботиТермін виконання
1.Підготувати зміст творчих завдань для слухачів педстудії.До 01.11.2018
2.Розпочати створення банку дидактичних матеріалів, тестових завдань, електронних навчальних засобів.До 01.11.2018
3.Розпочати підбір необхідної психолого-педагогічної й методичної літератури з проблемного питання.Жовтень 2018
4Розробити план підготовки навчально-методичного посібника.До 15.11.2018
5.Розробити методичні рекомендації щодо оформлення матеріалів для навчально-методичного посібника.До 15.11.2018

ІV. Практична діяльність

№ п\пТема занятьЗміст занятьДата, місце проведення
1.«Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку». Знайомство проектом та основними аспектами програми.1. Знайомство учасників (вхідне анкетування). 2. Презентація закладу 3. Ознайомлення з освітнім проектом (Мультимедіа) 4. Знайомство з інтерактивним посібником – лепбуком. 5. Домашнє завдання.ЗДО (ясла-садок) «Яблучко» с. Новосілки
«Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку»1. Експрес- тест «Мій стиль життя» 2. Практичний показ роботи вихователя Рудоман О.І. 3. Презентація авторського лепбуку вихователя Рудоман О.І. 4. Домашнє завдання: складання казки в світлі проекту «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку».ЗДО (ясла-садок) «Яблучко» с. Новосілки
Пошуково –дослідницька діяльність за рекомендаціями освітнього проекту «Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку»1. Практичний показ роботи практичного психолога з дітьми. 2. Козоріз О.С. 3. Портфоліо групи «Творчі доробки», «досягнення» 4. Презентація лепбуків 5. Вручення сертифікатівЗДО (ясла-садок) «Яблучко» с. Новосілки

V. Системно-узагальнююча діяльність

1. Підведення підсумків роботи обласної педагогічної студії на тему: «Лепбук для

реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

2. Подання інформації про обласну педагогічну студію у фаховий журнал «Дошкільне виховання».

3. Проведення творчих звітів та презентація власних лепбуків з заданої теми.

4. Презентація матеріалів досвіду обласної педагогічної студії на обласній педагогічній виставці «Освіта Київщини» тощо.

/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_123404.jpg /Files/images/pedstudya/72388945_2580209775394609_2318221727731023872_n.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-abbbec6db2cb53b59cac75b7030b1210-V.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-df93a6b015ea55963859b4b240f0d4da-V.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20190418_124333.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-03509f1ef63ae81497e4c0a82fab869d-V.jpg

2019-2020 р.

Департамент освіти і науки Київської обласної адміністрації

Комунальний навчальний заклад Київської обласної адміністрації

«Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»

Відділ освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації

Районний методичний центр відділу освіти Києво-Святошинської райдержадміністрації

ЗДО (ясла-садок)«Яблучко»Чабанівської селищної ради

Обласна педагогічна студія для практичних психологів та вихователів ЗДО

на тему: «Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

/Files/images/pedstudya/16788346_1783590101961010_1720399436_n.jpg Керівник:

Красуля Ольга Миколаївна,
вихователь-методист, спеціаліст вищої категорії, з педагогічним званням «Вихователь-методист»

/Files/images/pedstudya/92241467_2854509307936809_9101496490085318656_o.jpg Координатор:

Багдасарова Людмила Віталіївна, методист відділу
практичної психології і соціальної роботи
Комунального навчального закладу
Київської обласної адміністрації
«Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»

Основні питання роботи :

1. «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку». Знайомство з освітнім проектом.
2. Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку.
3. Пошуково-дослідницька діяльність за рекомендаціями освітнього проекту «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку»
Адреса: ЗДО (ясла-садок)«Яблучко» Чабанівської селищної ради, вул. Садова, 12, с. Новосілки, Києво-Святошинський район
Доїзд:
1) їхати із Києва від станції метро "Виставковий центр" маршрутним таксі № 821 «Виставковий центр-Новосілки» або № 729 «Київ-Хотів, «Київ-Лісники» до зупинки «Центр» у с. Новосілках;
2) їхати із Києва від станції метро "Академмістечко" маршрутним таксі № 56 до автостанції «Південна» , далі – маршрутним таксі № 821 «Виставковий центр-Новосілки»або № 729 «Київ-Хотів, «Київ-Лісники» до зупинки «Центр» у с. Новосілках.
Контактні телефони (097) 3871614 Ольга Миколаївна(керівник студії)
(067) 2974389 Людмила Віталіївна(координатор студії)
Орієнтовні дати проведення занять
Заняття 1- 10 жовтня 2019 року (четвер)
Заняття 2 - 23 січня 2020 року ( четвер)
Заняття 3 - 20 травня 2020 року (четвер)

Список учасників обласної педагогічної студії:

1. Броварський Познанська Ірина Миколаївна ЗДО «Барвінок» вихователь
2. Власенко Валентина Сергіївна ЗДО «Барвінок» вихователь
3. Бутко Тетяна Миколаївна ЗДО «Барвінок» вихователь
4. Васильківський Барановська Олена Олександрівна ЗДО (ясла-садок) «Золотий ключик» вихователь
5. Приліпка Тетяна Григорівна ЗДО (ясла-садок) «Дзвіночок» вихователь
6. Храмчеєва Олена Петрівна ЗДО (ясла-садок) «Дзвіночок» вихователь
7. Києво-Святошинський Фомінова Катерина Валодимирівна ДНЗ (ясла-садок) «Теремочок» вихователь
8. Ширант Катерина Володимирівна ЗДО (ясла-садок)"Теремочок" вихователь
9. Рибак Людмила Володимирівна ЗДО (ясла-садок) вихователь
10. Обухівський Грибовська Олена Павлівна вихователь
11. Фандеєва Катерина Іванівна вихователь
12. П-Хмельницький Гопанчук Олена Михайлівна ЗДО №10 «Любавонька» вихователь
13. Панферова Тамара Григорівна ЗДО №10 «Любавонька»
14. Боярин Наталія Миколаївна ЗДО №10 «Любавонька» вихователь
15. Ставищенський Пацеля Лариса Олександрівна ЗДО вихователь
16. м. Бориспіль Беспала Тамара Миколаївна ЗДО вихователь
17. Лисенко Тетяна Юріївна ЗДО вихователь
18. Рибальченко Любов Федорівна ЗДО вихователь
19. Ілюшкіна Людмила Іванівна ЗДО вихователь
20. Близнюк Алла Миколаївна ЗДО практичний психолог
21. Манюгіна Тетяна Михайлівна ЗДО вихователь
22. Алєксеєнко Оксана Віталіївна ЗДО вихователь
23. Павленко Тетяна Олегівна ЗДО вихователь
24. Ковтун Діана Михайлівна ЗДО вихователь
25. Зозуля Наталія Олексіївна ЗДО вихователь
26. м. Бровари Фролова Тетяна Григоріна ЗДО вихователь
27. м. Ірпінь Хондожинська Лариса Микол ЗДО вихователь
28. Степанчук Наталія Юріївна ЗДО вихователь
29. Дубовик Олена Володимирівна ЗДО вихователь
30. Ткаченко Ірина Леонідівна практичний психолог

Заняття № 1

обласної педагогічної студії з теми

«Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

(керівник – Красуля О.М. вихователь-методист ЗДО)

Тема заняття 1 «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку»

Знайомство з інтерактивним посібником – лепбуком.
Місце проведення: с. Новосілки, вул. Садова 12, ЗДО «Яблучко»»
Дата проведення: 10 жовтня 2019 року
План проведення :
Час проведення Форми роботи Відповідальні
9.30 – 10.00 Заїзд, реєстрація слухачів. Кава-брейк Учасники педагогічної студії
10.00 -10.20 Презентація закладу дошкільної освіти (ясел-садка) «Яблучко» Завідувач ЗДО Джемесюк Алла Миколаївна
10.20 – 10.30 Відкриття заняття обласної педагогічної студії Координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна
10.30 – 11.00 Ознайомлення з планом роботи Вступне анкетування Координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна
11.00- 12.00 Презентація на тему «Знайомство з інтерактивним посібником –«Лепбук» Виставка- огляд лепбуків. Вихователь –методист ЗДО «Яблучко» Красуля Ольга Миколаївна
12.00-12.30 Вікторина « Як я знаю природу» Психологічна вправа «Ділимось враженнями» Вихователь-методист ЗДО Красуля Ольга Миколаївна Практичний психолог ЗДО Козоріз Оксана Сергіївна
12.30 - 13.00 Підбиття підсумків зустрічі Координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна Завідувач ЗДО Джемесюк Алла Миколаївна
Домашнє завдання для учасників:. Підібрати матеріал та виготовити лепбук за темою визначеною в ході жеребкування.
/Files/images/pedstudya/72196373_2580208248728095_7230404355633971200_o (1).jpg/Files/images/pedstudya/72064791_2580208632061390_6054649104074539008_o.jpg/Files/images/pedstudya/72262651_2580209452061308_1546102327214080000_n.jpg

Заняття № 2

обласної педагогічної студії з теми

«Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

(керівник – Красуля О.М. вихователь-методист ЗДО)

Тема заняття 2 «Формування у дітей звичок , моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку»

Місце проведення: с. Новосілки вул. Садова, 12 ЗДО (ясла-садок) «Яблучко»»
Дата проведення: 20 лютого 2019 року
План проведення :
Час проведення Форми роботи Відповідальні
10.00 – 10.30 Заїзд, реєстрація слухачів. Учасники педагогічної студії
10.30 – 10.40 10.40 – 10.50 Відкриття заняття обласної педагогічної студії та ознайомлення з планом роботи Методист районного методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації Калабуліна Галина Дмитрівна Координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна Завідувач ЗДО Джемесюк Алла Миколаївна Координатор обласної педагогічної студії
10.50 – 11.20 «Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку»»(Презентація) Експрес –тест «Мій стиль життя» Вихователь—методист Красуля О.М.
11.20 – 12.00 Перерва , кава -брейк
12.00 – 12.40 Практичний показ роботи з дітьми старшої групи на тему «Юні дослідники в музеї Води» Практичний психолог Козоріз Оксана Сергіївна
12.40 - 13.10 Підведення підсумків зустрічі координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна, методист районного методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації Калабуліна Галина Дмитрівна

/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_121901.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_120243.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_115622.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_120139.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200121_121617.jpg

Департамент освіти й науки Київської обласної державної адміністрації

КНЗ КОР «КОІПОПК»

Відділ освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації

ЗДО (ясла-садок) «Яблучко» Чабанівської селищної ради

Заняття № 3

обласної педагогічної студії з теми

«Лепбук для реалізації ідей сталого розвитку дітей дошкільного віку»

(керівник – Красуля О.М. вихователь-методист ЗДО)

Тема заняття 2 « Пошуково-дослідницька діяльність за рекомендаціями освітнього проекту «Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку»

Місце проведення: с. Новосілки вул. Садова, 12 ЗДО (ясла-садок) «Яблучко»»
Дата проведення: 20 травня 2020 року
План проведення :
Час проведення Форми роботи Відповідальні
10.00 – 10.30 Он-лайн реєстрація Учасники педагогічної студії
10.30 – 10.50 Відкриття заняття обласної педагогічної студії та ознайомлення з планом роботи Методист районного методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації Калабуліна Галина Дмитрівна Координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна Завідувач ЗДО Джемесюк Алла Миколаївна Координатор обласної педагогічної студії
10.50 – 11.30 «Пошуково-дослідницька діяльність за рекомендаціями освітнього проекту»(Презентація на сайті закладу) Вихователь—методист Красуля О.М.
11.30 – 12.20 Самостійна робота «Огляд лепбуків» Вихователь—методист Красуля О.М.
12.20 - 13.00 Вручення сертифікатів Підведення підсумків зустрічі координатор обласної педагогічної студії Багдасарова Людмила Віталіївна, методист районного методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації Калабуліна Галина Дмитрівна

/Files/images/pedstudya/IMG_20200413_123626 (1).jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200413_123321 (1).jpg/Files/images/pedstudya/IMG-fd432ad81943772acf7e6d859cfea65f-V.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-74973c5856fc95243478ded6308e4a94-V.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-482816d6e5491c1820169c47190a80e6-V.jpg/Files/images/pedstudya/IMG-8f9e4b6f1f49b0191f502beab24a4e5c-V.jpg/Files/images/pedstudya/m0pilAUsB78.jpg/Files/images/pedstudya/20200428_135124.jpg/Files/images/pedstudya/bJmVD9VIOwc.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200424_093809.jpg/Files/images/pedstudya/IMG_20200424_093829.jpg/Files/images/pedstudya/DSC_0085 – копія.JPG/Files/images/pedstudya/DSC_0091.JPG/Files/images/pedstudya/02 IMG-4c4cd4ad2d801ba4398d4ed6009987c1-V (1).jpg/Files/images/pedstudya/04 IMG-710d7b72464d0094210dbfb5958b20f2-V.jpg/Files/images/pedstudya/05 IMG-eee829141b18fdbd5f8b19b9ae48681f-V.jpg/Files/images/pedstudya/20200428_135250 (2).jpg/Files/images/pedstudya/20200428_135231.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 745

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.